İnstagram Hesap Büyütme Yöntemleri


58
8 Paylaşım, 58 Beğeni

İnstagram hesap büyütmek hakkında yalan yanlış birçok makale bulunuyor ve ben de bu makalemde hem kendi deneyimlerim hem de hesaplarını büyütmüş arkadaşlarımın deneyimlerini sizlerle paylaşacağım.Bu gönderimde yöntemler herhangi bir sıralamayla gitmiyor ve gösterdiğim her yöntemi özenle seçtim.Yani rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 1. 1 Abartıya kaçmadan gönderilerle ilgili etiketler kullanmak


  Hepinizin bildiği fakat yanlış kullandığı yöntem olan gönderilerde etiket kullanma instagram'da keşfetin yaygınlaşmasıyla etkisi azalsa da bir nebze de olsa beğeni gelmesine yardımcı olabilmektedir.


  Etiketleri kullanırken maksimum 4 tane ve kullandığınız etiketin sizin paylaştığınız postlarla alakalı olmasına dikkat edin.Yoksa spam yiyebilir,şikayet edilebilirsiniz.
  Mesela paylaştığınız gönderi 'tatil' ile ilgiliyse tatil ile ilgili etiketlere bakın ve en çok aktif olunan etiketlerden 4 tanesini gönderinizin açıklama kısmının en altına yazın.

 2. 2 OtoBeğeni & Tek Seferlik Takipçi Alma


  Hepimizin kullanmaktan çekindiği oto-beğeni yeni başlayan sayfalar için çok etkili olabilmektedir.


  Örnek vermek gerekirse bir instagram sayfasına girdiniz ve takipçi ve beğenilerin oldukça düşük olduğunu gördünüz.İnsan psikolojisi gereği 'tek ben mi dolaşıyorum' kaygısı oluştuğundan dolayı takip etme isteğiniz azalır.Fakat milyonluk sayfalara girdiğinizde ise 'herkes takip ediyor ben niye etmiyorum?' psikolojisi etkili olmaktadır.
  Sizde olmasa bile çoğu insanda bu olduğu için instagram hesabınızı büyütmeye adım atmak istiyorsanız 5.000 takipçi ve 4-5 aylık oto beğeni alarak başlayabilirsiniz.

 3. 3 Hesabınızı Herkese Açık Tutun


  Bu en etkili ve olması gereken yöntem olduğunu söyleyebilirim.Çünkü eğer gönderileriniz özgün ve ilginç ise takipçileriniz bunu arkadaşlarına göndermek isteyecektir.

  Fakat sayfanız gizli ise takipçileriniz göndermeyecek gönderse de karşıdaki görmediği için sayfanızın etkileşimi azalacaktır(çoğu kişi takip etmeye üşeniyor).
  Bunun başka bir avantajlı yönü ise keşfete düşebilmenizdir.Bildiğiniz gibi gizli sayfaların keşfete düşme olasılığı yok ve bu da etkileşim kaybı demektir.
  Yani kısacası sayfanıza güveniyorsanız,kesinlikle sayfanızı açık tutmanızı öneririm.Beğenen kişi zaten sizi takip edecektir.

 4. 4 Büyük Sayfalarda İlginç Yorumlar Yapın


  Bu yöntem etkili fakat zor bir yöntem.Çünkü bildiğiniz gibi sayfalarda yorumlarınızı tutturabilmeniz için gönderileri aktif olarak görmeniz ve hızlı bir şekilde en etkili yorumu yapmanız gerekmektedir.
  Burada insanların yaptığı büyük hata; 'reklama param yok lütfen takip edin' gibisinden yorumlar yapmaktır.
  Bu sayfanızın kalitesini düşürür ve zaman kaybettirir.

 5. 5 GT & SFS yapmak


  NOT:GT: Geri Takip SFS :Karşılıklı sayfa paylaşımı
  Öncelikle GT yapmakla başlamak istiyorum.GT yapmanın amacı takipçi sayısını arttırmak değildir.
  Amaç insanların anasayfasına düşüp etkileşimi arttırmaktır.Sayfanızdaki gönderilere güveniyorsanız GT yapmaya başlayabilirsiniz.(Çok hızlı yapmayın spam olarak algılanabilirsiniz)SFS yapma konusunda hiçbir sakınca yok.

  Mantık çok basit belli sayfalara sfs yapmak istediğinizi yazıyorsunuz(sizinle ortalama aynı takipçiye sahip kişilere) ve kabul ederlerse birbirinizi hikayenizde paylaşıyorsunuz.Böylelikle onun takipçileri sizinle etkileşim kuruyor,sizinkiler de onunla.Karşılıklı kazanç...

 6. 6 Özgün İçerik Üretmek


  Bu sizi diğer sayfalardan kılan şey olur.Çoğu sayfa birbirinin içeriğini kopyalayıp paylaştığı için farklı olan içerikler her zaman dikkat çeker.

 7. 7 Reklam Vermek


  Bu %100 etkili olabilecek yöntemdir.Bütçeniz çok yok ise 10-20k takipçiye sahip hesaplarla iletişim kurup cüzi miktarlara reklam verebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
8 Paylaşım, 58 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

sinir sinir
12
sinir
karmaşık karmaşık
5
karmaşık
eğlenceli eğlenceli
16
eğlenceli
bilgilendirici bilgilendirici
19
bilgilendirici
beğendim beğendim
8
beğendim
komik komik
11
komik
aman tanrım aman tanrım
6
aman tanrım

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı