bir adın kalmalı

merhaba dostlar, bugün derin bir yalnızlık hissedip kendimi yine burada buldum. içimde bir sıkıntı var ve bu, akşam çökmesiyle ilgili değil. boğulduğumu hissettiğim, zaman zaman içimi siyaha boyayan kasvetli bi’ sıkıntı bu. her şeyi yoluna koyduğumu düşünürken sendelediğim hatta düştüğüm günler de oldu. düştüğüm günlerden bir tanesi bugün ve ben düşünce tüm renkler kaybolur, ben de onlarla birlikte kaybolurum. bir siyah beyaz fotoğrafım ben. başlayalım mı?

ben seni sevdiğim zaman bu şehre yağmurlar yağdı ve ben seni sevdiğim zaman ayrılık kurşun gibi ağır, gülüşün gibi felaketiydi yaşamanın. yağmur süslediyse bu şehrin sokaklarını, ben de şiirle süslemek istedim bu yazıyı. tüm fotoğraflarımıza tek tek bakıp uzun uzun düşledim her anımızı. kendime söylediğim, bi’ iki fotoğrafa bakar kapatırım, yalanını bu sefer yemeden baktım hepsine. ne olursa olsun diye açtığım fotoğrafları, gözümde birkaç damla yaş, aklımda sayısız soruyla kapattım. sen say ki, ben hiç ağlamadım. hiç ateşe tutmadım yüreğimi. geceleri koynuma almadım ihaneti.

benim hikayemi anlatacaktı barbat, o şekilde başlamıştı ve öyle devam ediyordu. sonrasında benim hikayemin de sen olduğunu fark edip barbat isminde çıkacak olan bi’ şeyin seni içermesini istemedim. vazgeçtim. yanlış olan o kadar çok şeyin arasına bi’ de seni sıkıştıramazdım. evet isyan. evet kahrolmuş sayfaların arasında adın. sokaklar dolusu bir adamın yalnızlığı, bu sevda biraz nadan. biraz da hıçkırık tadı.

bir adın kalmalıydı. sadece benim sesimle anlam bulan, sadece benim kulaklarımda çınlayan. benim gibi seslenenin içini yakan. şimdiyse ne kaldığını bile bilmiyorum. ne olacağını da bilmiyorum. sevmenin her şeyi çözmediğini bildiğim kadar, ne olacağını bilseydim bi’ ihtimal bile olsa koşardım peşinden.

yine de bir adın kalmalı geriye, bütün kırılmış şeylerin nihayetinde. aynaların ardında sır, yalnızlığın peşinde kuvvet. evet nihayet, bir adın kalmalı geriye. bir de o kahreden gurbet.

beni affet. kaybetmek için çok erken.

sevmek için çok geç.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com Tarafından Desteklenen Web Sitesi.

%d blogcu bunu beğendi: