pencereler önünde

merhaba dostlar, baharı andıran bir pazar günü olsa da lapa lapa kar yağan gönlümden selamlar hepinize. boktan zamanlardan geçiyoruz, gerek savaş haberleri gerek ekonomi vs derken yorgun düştüm. umudumu arıyorum yeniden. tam cesaretlenip yeniden başladığımda yine yakınlardan bir sol kroşe yiyorum ve ben pencereler önünde ağlıyorum. başlayalım mı?

her şeyin toz pembe olmayacağını bildiğim bir sürece başlamıştım senenin başında, toz pembe olmayan günlerden geçerken yorulunca buraya geliyorum kafa dinlemeye biliyorsunuz zaten. sadece bu ara savaş vs derken vizelerle ilgili problem olur mu diye düşünür oldum. bir de sürekli vekil arkadaşlarıyla iş ayarlamaya çalışan biri var, kafayı yemek üzereyim. amk yerinde daha ne kadar net olabilirim? ben bu ülkede çalışmak istemiyorum ve ingiltereye gitmek için çalışıyorum dedikçe bana bu vekille konuştum seni sordu, şunla konuştum şöyle oldu falan diye gelmeyin meclisi götünüze sokmama az kaldı. her hayalime ket vuruluyor gibi hissediyorum. kendime döndüm bu yüzden biraz. odamın kapısı kapalıyken daha güvende hissediyorum. bir süredir yapayalnızdım zaten, şimdi bi’ de unuttum gülmeyi.

tanıyamıyorum bu ara kimseyi. ya ben içime döndükçe uzaklaştım insanlardan ya da insanoğlundan fazla bir şey bekliyorum. hangisidir bilinmez ama müthiş bir dengesizlik dengesi hakim hayatıma. siz türkler nasıl der… yuvarlanıp gidiyoruz. vaktinden çok sonra gelen, sevdalı bir yağmura ihtiyacım var sanırım. sahici bir farklılık arıyorum. yağmurun altında saatlerce yürüyüp eve döndüğümde “bok vardı” denmesin istiyorum mesela. balatta yürüsem bilmem kaç saat ıslansam yağan yağmurda, götüm donsa ama eve geldiğimde kimse olmasa. kendi sessizliğimde ısınıp kendi yalnızlığımla kurulansam. ebedi yalnızlığın edebiyatını da yapacak değilim. birisi olsun isterim bir süre sonra, ben istemesem diğer polarım ister mutlaka. ne deyip ne yazdığım hakkında bir fikrim yok birazdan okurum. yazım hatalarını düzeltir, ne demişim amk derim muhtemelen. neyse.

çıldırmış şairlerin titreyen mısrasını okudunuz ya da okudunuz mu?

dengesizlikle.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bu sitenin arkasında WordPress.com'un gücü var.

%d blogcu bunu beğendi: