toprak yağmura

merhaba dostlar, güçsüz hissettiğim günlerden geçtiğimi söylemiştim sanırım. genel olarak bir şey yapmaya güç bulamıyorum. havalardan mı bilmiyorum zira severdim kapalı havaları aslında. bahar geldiğinde mi ben böyle olurum yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar falan diye uzar gider bu paradoks kendi içimde. o yüzden bu karmaşaya son vererek devam ediyorum anlatmaya.

hiç tüm geçmişinizi sorgulayıp napmışım ben veya napıyorum lan ben dediniz mi? verdiğiniz emek, döktüğünüz gözyaşı, sevdikleriniz ve nefret ettiklerinizle yüzleştiniz mi? yüzleştikçe aslında elle tutulur bir şeylerin olmadığını gördünüz mü? kendimi tanıyamadığım çok an var ve yeni yeni fark ediyorum hepsini. bir bir adımlayıp üzerine gidiyorum. kendi içimde büyük bir savaş dönüyor ve ben o savaş hatıralarımı buraya yazıyorum bi’ bakıma. ne şehit ne gazi bok yoluna gitmişim niyazi. pişman olduğum çok şey var ama pişmanlığın faydası yok. o yüzden pişmanlığımı da kucaklayacağım mecbur. kılışdar dedem gibi helalleşe helalleşe ilerliyorum. bu iç hesaplaşmam da beni yatağa bağlıyor. yani o anlamda değil. yoo. öyle bi bağlamak değil…

yine de çıkıyorum yataktan. yine yürüyorum sokaklarda, bazen yan masadaki muhabbete kulak kesilmek için çıkıyorum bazen müzik dinlemek için adımlıyorum bu şehri. yani kısaca her şey akışında. yalnızlığım da dahil buna. bugün günlerden senden sonra. sanki çok sevmiş gibi yapanların ülkesinde kaçacak yer buluruz elbette.

evet yorgunum. evet güçsüzüm ama kendimi yeni tanıyorum. tanıdıkça seveceğim, daha çok tutunacağım kendime. gücümü boşa harcamak yerine, kendime güç olup değiştirmek istediğim ne varsa üstüne gideceğim. ve değiştireceğim. bu blogu okuyorsan zaten bunu yapacağımı da bilirsin. 24 yıllık reklam arası sona erdi diyebilir miyiz? vallahi bir gecede uykusuz kalmadık… geçmişten kalan her şeyle adım adım vedalaşma vakti. vedalaşırken de her duygumu sonuna kadar yaşayacağım. erteleme öteleme yok. ne hissediyorsam o. sonra yeniden severim bir şeyleri. gerçi hep böyle olmaz mı zaten? gelecek geçmişe, geçmiş şimdiye, toprak yağmura, ben sana aşık olurum yeniden.

sevgiyle.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com Tarafından Desteklenen Web Sitesi.

%d blogcu bunu beğendi: