bir ben kaldım

bir iki gün aralıklı yazıyorum bu ara çünkü çok iyi hissetmiyorum kendimi. tetiklenmelerim arttı biraz. tedavi süreci ilerliyor ve ben iyi niyetlerimi bir bir yargılayıp asıyorum. dürtüsel değil, mantıklı hareket ediyorum. geçmişte yaptıklarıma bakıyorum onları inceliyorum falan. değiştirmek istediğim çok şey var. değiştireceğim. yepyeni bir ben doğuracağım. çünkü bir ben kaldım. tenhasında gecenin avutulmamış ben.

cidden istanbul dönüşü, aldığım kararları sorgulamaya başlayıp çıkmaza düştüğüm bi’ dönemdeyim. kendimi sorguluyorum, yargılıyorum. içimde öfke, kızgınlık falan yok bu arada. acıyarak bakıyorum kendime. keşke daha önce yardımına koşsaymışım. hastalık süresince çok büyük konuştuğum zamanlar oldu ve ne dediysem ya yuttum ya da yapmak zorunda kaldım. o yüzden bu blogda hiç büyük harf kullanmamaya karar verdim. blogun ilk yazısından, bu yazıya kadar hiç büyük harf kullanmadım. böyle ufak şifreler belirliyorum kendime. kendimi kendime hatırlatan.

yazmadığıma bakmayın zira yazmak istediğim, paylaşmak istediğim çok şey var ama şu an susuyorum. kendimi iyi hissettiğimde açarım ağzımı. işi gücü olanlar çoktan gitti. bir ben kaldım. voltasında gecenin hiç uyumamış ben.

uyku düzenim de bozuldu doğal olarak. neyse. olsun gözüm olsun. ne olacaksa olsun. baya şiiri yedirdim bu yazıya. dedikodu ortasında pay edilen krem gibi oldu böyle ama… ayrıldığımı hissediyorum kendimden. bağımsızlık kazanıyorum sanki. git gide hastalıklı düşüncelerden, dürtüsel hareketlerden vazgeçiyorum. yıllardır alışmış olduğum kendimden vazgeçiyorum. o yüzden kendime gelsin bu şarkı. bu da benim sana, ayrılırken hediyem olsun.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com Tarafından Desteklenen Web Sitesi.

%d blogcu bunu beğendi: